Contact F Crimp ST Cable Mount 32AWG Minitek® T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Contact Type | Stamped Signal |
| Gender | F |
| Termination Method | Crimp |
| Body Orientation | Straight |
| Mounting | Cable Mount |
| Max Current Rating | 1A |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Tradename | Minitek® |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU |