Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Idec APD199N-R-120V datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | Module |
| Current Rating | 10mA |
| Lens Color | Red |
| Mount | Base |
| Operating Supply Voltage | 120V |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Series | LK |
| DC Rated Voltage | 120V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Idec APD199N-R-120V to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
