Abracon ABLS-16.9344MHZ-L4Q-T technical specifications.
| Capacitance | 1.8E-11F |
| Frequency Tolerance | 30ppm |
| Lead Free | Lead Free |
| Load Capacitance | 18pF |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Operating Frequency | 16.9344 MHz |