Abracon ABLS-3.6864MHZ-T technical specifications.
| Capacitance | 1.8E-11F |
| Frequency Tolerance | 50ppm |
| Lead Free | Lead Free |
| Load Capacitance | 18pF |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Operating Frequency | 3.6864 MHz |