Abracon ABLS-6.144MHZ-B2-T technical specifications.
| Capacitance | 1.8E-11F |
| Frequency Tolerance | 20ppm |
| Lead Free | Lead Free |
| Load Capacitance | 18pF |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Operating Frequency | 6.144 MHz |