Abracon ABLS-6.144MHZ-D-T technical specifications.
| Capacitance | 1.8E-11F |
| Frequency Tolerance | 50ppm |
| Lead Free | Lead Free |
| Load Capacitance | 18pF |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Operating Frequency | 6.144 MHz |