Abracon ASEK2-32.768KHZ-LR-T technical specifications.
| Frequency Stability | 25ppm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Operating Frequency | 32.768 kHz |
| Operating Supply Voltage | 1.8V |