MOSFET N-CH 240V 110mA SOT23
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TSOP |
| Continuous Drain Current (ID) | 3.7A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Input Capacitance | 1.18nF |
| Max Power Dissipation | 1W |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Rds On Max | 44mR |
| RoHS | Not Compliant |