RF Adapter M55339/04-00030 N Type Jack to N Type Jack Hermetic Seal Bulkhead 50 ohm
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Body Material | Brass |
| Body Plating | Silver |
| Center Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper |
| Impedance | 50R |
| Mating Cycles | 500 |
| Max Frequency | 11GHz |
| Max Operating Temperature | 165°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Mount | Panel, Bulkhead |
| Orientation | Straight |
| RoHS | Compliant |