MINIATURE CYLINDRICAL CONNECTORS
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Housing Color | Silver |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Panel, Flanges |
| Packaging | Bulk |
| Series | QWL |
| Shielding | Unshielded |
| Voltage Rating (AC) | 900V |
| DC Rated Voltage | 1.25kV |
| RoHS | Not Compliant |