Conn 1.6/5.6 0Hz to 1GHz 75Ohm Crimp ST Cable Mount F Gold
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | 1.6/5.6 |
| Gender | F |
| Termination Method | Crimp |
| Body Orientation | Straight |
| Mounting | Cable Mount |
| Operating Frequency | 0 to 1GHz |
| Impedance | 75Ohm |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 155°C |
| Contact Plating | Gold |