Conn FAKRA 0Hz to 0.5GHz 50Ohm Solder RA Thru-Hole PL Gold Automotive
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | FAKRA |
| Gender | PL |
| Termination Method | Solder |
| Body Orientation | Right Angle |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Frequency | 0 to 0.5GHz |
| Impedance | 50Ohm |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Contact Plating | Gold |