
SOLDERING IRON CORDLESS 25-75W
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Operating Temperature | 454°C |
| Max Power Dissipation | 75W |
| Mount | Solder |
| Output Power | 75W |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Series | Weller®, Portasol® |
| Size | 0.1inch |
| RoHS | Not Compliant |
