
Soldering Irons Weller Dbl Flat Tip For PSI100 .125
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | 125 |
| Max Operating Temperature | 454°C |
| Min Operating Temperature | 850°C |
| Mount | Solder |
| Package Quantity | 5 |
| Packaging | Bulk |
| Series | Weller®, Portasol® |
| Weight | 0.529109oz |
| RoHS | Not Compliant |
