
Soldering Irons Weller Scrwdrvr Tip For TC201 .062x600
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Apex PTA6 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | 062 |
| Height | 813um |
| Length | 0.62inch |
| Material | Copper, Ferrite |
| Max Operating Temperature | 316°C |
| Min Operating Temperature | 600°C |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Series | Weller®, PT |
| Weight | 1.77kg |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Apex PTA6 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
