
ARCOLECTRIC A104800AAB LED HOLDER, 5MM / T-1 3/4 LEDS
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Arcolectric A104800AAB datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Diameter | 9.5mm |
| Length | 14.5mm |
| Material | Brass |
| Mount | Panel |
| Panel Thickness | 6.3mm |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Termination | Wire Leads |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Arcolectric A104800AAB to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.