
ARCOLECTRIC A104800AAC LED HOLDER, 5MM / T1.3/4
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Arcolectric A104800AAC datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Black |
| Diameter | 9.5mm |
| Length | 14.5mm |
| Material | Brass |
| Mount | Panel |
| Number of LEDs | 1 |
| Outside Diameter | 9.5mm |
| Panel Thickness | 5.5mm |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Termination | Wire Leads |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Arcolectric A104800AAC to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
