Batron BTHQ128128AJA-COG-FETF-LEDWHITE-TP technical specifications.
| Character Width | 128mm |
| Operating Supply Voltage | 3V |
| Pixel Height | 0.48mm |
| Pixel Width | 0.48mm |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Viewing Area (height) | 69mm |
| Viewing Area (width) | 69mm |
| Width | 75mm |