Bergquist GP2000S40-0.125-02-0816 technical specifications.
| Package/Case | 125 |
| Length | 8inch |
| Max Operating Temperature | 200°C |
| Min Operating Temperature | -60°C |
| Mount | Adhesive |
| Thickness | 0.125inch |
| Width | 16inch |