
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.53 X 11.58 X 6.63mm) Pin Thru-Hole Tube
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Rail/Tube |
| Resistance | 1MR |
| RoHS Compliant | No |
| Technology | CERMET |
| Termination | Pin |
| Tolerance | 20% |
| Weight | 1.13g |
| RoHS | Not Compliant |
