
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Frequency | 100MHz |
| Gain | 12.4dB |
| Lead Free | Contains Lead |
| Noise Figure | 2.8dB |
| Nominal Supply Current | 42mA |
| Operating Supply Current | 51mA |
| P1dB | 14.8dBm |
| Packaging | Tape and Reel |
| Test Frequency | 2GHz |
| RoHS | Compliant |
