PCI Interface IC 32-lane PCI Switch
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Data Bus Width | 32b |
| Max Frequency | 100MHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Number of Ports | 8 |
| Operating Supply Voltage | 1V |
| Package Quantity | 24 |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not Compliant |