
Peripheral Drivers & Components - PCIs 16 Lane, 4 Port PCI Express Gen 2 Switch
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | FCBGA |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Power Dissipation | 1.7W |
| Number of Ports | 4 |
| Packaging | Tray |
| Propagation Delay | 170ns |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |
