Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Bulgin PX0409 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package Height (mm) | 91.5 |
| Package Diameter (mm) | 19 |
| Minimum Frequency | 850MHz |
| Maximum Frequency | 900|1800|1900MHz |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Maximum VSWR | 2 |
| Impedance | 50Ohm |
| Cage Code | U0928 |
| EU RoHS | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Versions | 2011/65/EU, 2015/863 |
Download the complete datasheet for Bulgin PX0409 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.