OPT2 Cplr Gen PS23 Other Nipdau
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | LSOP |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300mV |
| Input Type | DC |
| Max Collector Current | 50mA |
| Max Input Current | 1.5A |
| Max Operating Temperature | 115°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Power Dissipation | 250mW |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |