CAMDENBOSS CIM/101416W-IDCS Terminal Block Interface, IDC 10, 14 & 16 Position Plug, Screw Terminal Block, 100 mA, 50 V
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Camden Electronics CIM/101416W-IDCS technical specifications.
| Package/Case | Module |
| Current Rating | 100mA |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Voltage Rating | 50V |