CAMDENBOSS CIM/25W-DMFS Terminal Block Interface, D Sub 25 Position Plug & D Sub 25 Position Receptacle
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Camden Electronics CIM/25W-DMFS technical specifications.
| Current Rating | 100mA |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Voltage Rating | 50V |