CAMDENBOSS CIM/50W-DMFS Terminal Block Interface, D Sub 50 Position Plug & D Sub 50 Position Receptacle
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Camden Electronics CIM/50W-DMFS technical specifications.
| Package/Case | Module |
| Current Rating | 100mA |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Voltage Rating | 50V |