CDE Illinois Capacitor 331GHR102K technical specifications.
| Capacitance | 330pF |
| Package/Case | Ceramic |
| Dielectric | Y5P |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS Compliant | Yes |
| Tolerance | 10% |
| Voltage Rating | 1kV |