Citizen CM309S-3.680MABJ-UT technical specifications.
| Capacitance | 1.8E-11F |
| Frequency Tolerance | 30ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Operating Frequency | 3.68 MHz |