Citizen CM309S19.6608MABJ-UT-DLD technical specifications.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Frequency Tolerance | 30ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Operating Frequency | 19.6608 MHz |