Citizen CM309S8.192MABJ-UT technical specifications.
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100R |
| Frequency Tolerance | 30ppm |
| Height | 3.7mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Load Capacitance | 18pF |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Frequency | 8.192 MHz |