Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the CML 7387 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | Module |
| Color | Clear |
| Current Rating | 40mA |
| Diameter | 5mm |
| Height | 15.9mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 6.85mm |
| Lead Pitch | 3.17mm |
| MSCP | 0.38MSCP |
| Operating Supply Voltage | 28V |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Voltage Rating | 28V |
| Voltage Rating (AC) | 28V |
| DC Rated Voltage | 28V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for CML 7387 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
