Hook-up Wire 30AWG 152.4m 0.9mm Tinned Copper 300V Reel
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Hook-up Wire |
| Size | 30AWG |
| Maximum Outer Diameter | 0.9mm |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Max Voltage Rating | 300V |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |