Hook-up Wire 22AWG 152.4m 2mm Tinned Copper 600V Reel
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Hook-up Wire |
| Size | 22AWG |
| Maximum Outer Diameter | 2mm |
| Min Operating Temperature | -80°C |
| Max Operating Temperature | 200°C |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Max Voltage Rating | 600V |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |