Single Conductor Cable 22AWG 152.4m 2.75mm Tinned Copper White 300V Reel
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Single Conductor Cable |
| Size | 22AWG |
| Maximum Outer Diameter | 2.75mm |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Jacket Color | White |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Max Voltage Rating | 300V |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |