Checking distributor stock and pricing after the page loads.
CUI Devices AMT103-D0800-I3175-S technical specifications.
| Maximum Operating Speed | 7500r/min |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Supply Voltage | 3.6VDC |
| Programmability | Yes |
| Typical Operating Supply Voltage | 5VDC |
| Max Operating Supply Voltage | 5.5VDC |
| Sleeve Diameter | 3.175mm |