EA ELEKTRO-AUTOMATIK EA-PS 3065-10B POWER SUPPLY, 1CH, 65V, 10A, ADJUSTABLE
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
EA Elektro-Automatik EA-PS3065-10B technical specifications.
| Package/Case | 100 |
| Max Output Current | 10A |
| Max Output Voltage | 65V |
| Min Output Voltage | 0V |
| Max Supply Voltage (AC) | 264V |
| Min Supply Voltage (AC) | 88V |