Search Results for "0.3PSI-D-HGRADE-MINI"
Filters
0.3PSI-D-HGRADE-MINI
ALL Sensors
SENSOR 0.3PSID MV DUAL
Datasheet
Volume Production
Accuracy:
0.5%
Package/Case:
SIP
Max Operating Temperature:
85°C
Min Operating Temperature:
-25°C
0.3 PSI-D-HGRADE-MINI
ALL Sensors
Board Mount Pressure Sensor 0psi to 0.3psi Differential 4-Pin
Datasheet
Active
Device Pressure Type:
Differential
Operating Pressure Range:
0psi to 0.3psi