Search Results for "15PSI-G-PRIME-MINI"
Filters
15PSI-G-PRIME-MINI
ALL Sensors
SENSOR 15PSIG MV
Datasheet
Volume Production
Accuracy:
0.3%
Max Operating Temperature:
85°C
Min Operating Temperature:
-25°C
Max Pressure:
60PSI
15 PSI-G-PRIME-MINI
ALL Sensors
Pressure Sensor 0psi to 15psi Gage 4-Pin
Datasheet
Active
Device Pressure Type:
Gage
Operating Pressure Range:
0psi to 15psi