Search Results for "5KP11CE3TR13"
Filters
5KP11CE3/TR13
Microchip
2-Element Diode Array, 11V, 20uA, 20.1V, 5000W, -55 to 175C
Datasheet
Through Hole
Active
Basic Package Type:
Through Hole
Package Family Name:
Case P-600
Package/Case:
Case P-600
Package Description:
Axial Lead Package
5KP11CE3/TR13
Microsemi
TVS DIODE 11V 20.1V P600
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
P
Diode Type:
ZENER
Direction:
Bidirectional
Min Breakdown Voltage:
12.2V