Search Results for "C0805C683K1RAC7800"
Filters
C0805C683K1RAC7800
Kemet
Ceramic Capacitor 0.068uF 100V 0805
Datasheet
, 0805
Active
Max Operating Temperature:
125
Number of Terminals:
2
Min Operating Temperature:
-55
Width:
1.25
C0805C683K4RAC7800
Kemet
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805
Datasheet
Volume Production
Capacitance:
68nF
Package/Case:
0805
Construction:
Flat
Depth:
1.25mm
C0805C683K3RAC7800
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0805
Volume Production
Package/Case:
Dielectric Material:
Ceramic
Tolerance:
10%
DC Rated Voltage:
25V