Search Results for "HL2-HTM-AC12V-F"
Filters
HL2-HTM-AC12V-F
Panasonic
Relay for control panel
Datasheet
ROHS COMPLIANT
Obsolete
Coil Current:
100mA
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage (AC):
12V
Contact Current Rating:
10A
HL2-HTM-AC12V
Panasonic
HL Series General Purpose DPDT Power Relay, 10A, 250V AC, 30V DC, 70°C
Datasheet
Top Mount
Obsolete
Coil Current:
100mA
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage (AC):
12V
Contact Current Rating:
10A