Search Results for "LNX2G152MSEF"
Filters
LNX2G152MSEF
Nichicon
Cap Aluminum Lytic 1500uF 400V 20% (51 X 100mm) Screw Terminal 6800mA 20000h 85°C Bulk
Datasheet
Clamp Mount
Active
Capacitance:
1.5mF
Package/Case:
Radial
Diameter:
51mm
Features:
General Purpose
LNX2G152MSEFBB
Nichicon
Datasheet
Clamp Mount
Active
Max Operating Temperature:
85
Number of Terminals:
2
Min Operating Temperature:
-25
Length:
100
LNX2G152MSEFBN
Capacitance:
1500uF
Voltage:
400VDC
Tolerance:
20%