Search Results for "MIC2177-3.3YWM"
Filters
MIC2177-3.3YWM
Microchip
6A SWITCHING REGULATOR, 240kHz SWITCHING FREQ-MAX, PDSO20
Datasheet
SOP,
Active
Max Operating Temperature:
85
Number of Terminals:
20
Min Operating Temperature:
-40
Terminal Position:
DUAL
MIC2177-3.3YWM-TR
Microchip
IC REG BUCK 3.3V 2.5A 20SOIC