Search Results for "MIC37101-3.3YM-TR"
Filters
MIC37101-3.3YM-TR
Microchip
3.3V LDO Regulator, 1A, 280mV Dropout, SOIC, SM
Datasheet
SOIC-8
Active
Accuracy:
2%
Package/Case:
SOIC
Dropout Voltage:
280mV
Height:
1.48mm
Distributor
Stock
12+
Quest
4,000
MIC39101-3.3YM-TR
Microchip
3.3V LDO Regulator, 1A, 0.63V Dropout, PDSO8