Search Results for "MIC37138-2.5BS"
Filters
MIC37138-2.5BS
Microchip
IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223
Datasheet
Obsolete
Package/Case:
TO-261-4
Lead Free:
Contains Lead
Min Output Voltage:
2.5V
Mount:
Surface Mount
MIC37139-2.5BS
Microchip
IC REG LINEAR 2.5V 1.5A SOT223
Datasheet
Obsolete
Package/Case:
TO-261-4
Lead Free:
Contains Lead
Max Input Voltage:
6V
Max Operating Temperature:
125°C