Search Results for "MIC37301-1.5YME"
Filters
MIC37301-1.5YME
Microchip
8-Channel 1.5V 3A Linear Voltage Regulator, 125°C TJ, 8-Pin HLSOP
Datasheet
HLSOP,
Active
Number of Terminals:
8
Terminal Position:
DUAL
JEDEC Package Code:
R-PDSO-G8
Width:
3.94
MIC37301-1.5YME-TR
Microchip
IC REG LDO 1.5V 3A 8SOIC
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
SOIC
Lead Free:
Lead Free
Max Input Voltage:
6V
Min Input Voltage:
2.25V