Search Results for "MIC39100-1.65BT"
Filters
MIC39100-1.65BT
Microchip
Linear Voltage Regulator 1.65V 1A Positive Fixed Output TO-220-3
Datasheet
Obsolete
Package/Case:
TO-220-3
Lead Free:
Contains Lead
Max Input Voltage:
16V
Max Operating Temperature:
125°C
MIC39100-1.65BU
Microchip
IC REG LINEAR 1.65V 1A TO263-3
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
TO-263-4
Max Input Voltage:
16V
Max Operating Temperature:
125°C
Min Operating Temperature:
-40°C