Search Results for "MIC39100-1.65BU"
Filters
MIC39100-1.65BU
Microchip
IC REG LINEAR 1.65V 1A TO263-3
Datasheet
Volume Production
Max Input Voltage:
16V
Max Operating Temperature:
125°C
Min Operating Temperature:
-40°C
MIC39100-1.65BT
Microchip
Linear Voltage Regulator 1.65V 1A Positive Fixed Output TO-220-3
Max Input Voltage:
16V
Max Operating Temperature:
125°C